Skocz do treściSkocz do menu

Zespół budynków mieszkalnych, ul. Piasta Kołodzieja, Kraków


Opis inwestycji

Zespół budynków wielorodzinnych z garażami podziemnymi, parkingami naziemnymi, oraz nową siedziba firmy GEOCOMP składającą się z hali magazynowo warsztatowej wraz z budynkiem biurowo-socjalnym i placem manewrowo-postojowym, wraz z infrastrukturą techniczną i komunikacyjną, oraz likwidacją i przełożeniem istniejącego uzbrojenia terenu i obiektów budowlanych.

Od strony ul. Piasta Kołodzieja w nawiązaniu do istniejącej linii zabudowy na wydzielonej działce ogrodzonej murem zlokalizowana została nowa siedziba firmy Geocomp składającą się z hali magazynowo warsztatowej oraz budynku socjalno biurowego oraz placem manewrowo-postojowym.
W głębi działki usytuowane zostały budynki mieszkalne wielorodzinne wzdłuż wewnętrznej drogi stanowiącej wjazd do garaży podziemnych oraz jednocześnie drogę pożarową dla zespołu zabudowy.  Zespół mieszkaniowy zaprojektowano w formie 4 punktowców na podstawie kwadratu o boku około 24 m z trzonem komunikacji pionowej ( klatki schodowe i trzony windowe) umieszczonym na rzucie centralnie. Planowany zespół pełnić będzie funkcje mieszkaniowe dla około 600 mieszkańców.

 

Tagi projektu: Kraków, budownictwo mieszkaniowe wielorodzinne

< poprzedni projektnastępny projekt >