Skocz do treściSkocz do menu

SKLEP FIRMOWY LIDL


Opis inwestycji

 Projektowany obiekt miał znajdować się w bardzo eksponowanej lokalizacji w bezpośredniej bliskości Krupówek- tradycyjnej centralnej przestrzeni publicznej Zakopanego, a także na otwartym łuku alei 3-Maja- jednej z ważniejszych arterii Zakopanego, stąd konieczność zapewnienia wysokiej jakości architektury obiektu, użytych materiałów w zgodności z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.
Budynek zaprojektowano jako 2-kondygnacyjny. Kondygnacja przyziemia, w której mieści się parking podziemny na 45 samochodów oraz pomieszczenia techniczne ograniczona jest liniami rozgraniczającymi zgodnie z zapisami mpzp.
Wzdłuż ulicy Zborowskiego zaprojektowano eksponowany narożnik gdzie zlokalizowane jest wejście główne do budynku. Wykonane jest one w formie ściany z naturalnego kamienia łamanego, podobnie jak ściany przyziemia ograniczające garaż.
Dostępność obiektu zapewniono z tarasu nad garażem, na który można się dostać poprzez schody terenowe od ul. Zborowskiego, wewnętrzną klatką schodową i windą z garażu oraz bezpośrednio z poziomu terenu al. 3-Maja za pośrednictwem ciągu pieszo-jezdnego.

Tagi projektu: handel wielkopowierzchniowy

< poprzedni projektnastępny projekt >