Skocz do treściSkocz do menu

Gdański Teatr Szekspirowski


Opis inwestycji

GDAŃSKI TEATR SZEKSPIROWSKI powstanie na obszarze niezabudowanym znajdującym się na południowy zachód od centrum historycznego miasta Gdańska. Budynek składać się będzie z trzech elementów przestrzennych:

• obramowanie zamykające i otaczające cały obszar zajmowany przez kompleks;
• budynek samego teatru, wraz z wieżą sceniczną;
• występ budynku mieszczący pomieszczenia pomocnicze i administracyjne.

Pod wszystkimi trzema wskazanymi wyżej elementami przewiduje się realizację kondygnacji podziemnej, w części przeznaczonej na parking, a w części na pomieszczenia pomocnicze i techniczne.
Bryła budynku o rozmiarach maksymalnych około 37 x 131 m, posiada urozmaicony kształt wznoszący się na różnych poziomach (jedna kondygnacja podziemna oraz kondygnacje nadziemne o zmiennej liczbie) od poziomu -5 m do poziomu +18 m w odniesieniu do poziomu terenu.
W budynku można wyróżnić trzy bryły:

• BRYŁA A “garderoby, księgarnia, sala wystawowa,”
• BRYŁA B “wieża sceniczna”
• BRYŁA C “teatr, foyer”.

Gdański Teatr Szekspirowski ma stanowić centrum życia artystycznego miasta, być ośrodkiem promującym polską kulturę, miejscem atrakcyjnym dla turystów i zapewniającym rozrywkę na wysokim poziomie. Budynek teatru będzie funkcjonował przez cały dzień, przed południem będą prowadzone różnorodne zajęcia edukacyjne w ramach kompleksowego programu Akademii Szekspirowskiej skierowanego zarówno do uczniów (warsztaty teatralne, artystyczne, wykłady, spotkania z twórcami) jak i do nauczycieli (kursy, seminaria, warsztaty w zakresie pedagogiki teatralnej). Wieczorem prezentowane będą spektakle teatralne z kraju i zagranicy, odbywać się będą koncerty, wystawy, imprezy artystyczne. Gdański Teatr Szekspirowski będzie funkcjonował przez cały rok, prowadząc działalność impresaryjną, wystawiając wybitne spektakle prezentowane przez uznanych aktorów i reżyserów. Głównym celem GTS jest stworzenie oferty kulturalnej stojącej na najwyższym światowym poziomie
 

Tagi projektu: usługi kultury

< poprzedni projektnastępny projekt >