Skocz do treściSkocz do menu

Rozbudowa kampusu Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach


Opis inwestycji

Rozbudowa Kampusu Politechniki Świętokrzyskiej polegała na budowie obiektów dla nowych funkcji programowych uczelni, które znacznie wzbogacą zakres jej działalności, umożliwią rozszerzenie współpracy uczelni z nowoczesnymi przedsiębiorcami oraz powiększenie wkładu jej pracowników i studentów w rozwój nowych technologii.
Koncepcja programowa rozbudowy obejmuje Centrum Konferencji, Innowacji i Przedsiębiorczości oraz Usług Administracyjnych a także terenowe urządzenia sportowe.
Koncepcja zagospodarowania całego kampusu polega na wyraźnym podziale na część wypoczynkową, rozwojową oraz dydaktyczno-usługową, w ramach której z kolei wyróżnić można część reprezentacyjno - recepcyjną stworzoną przez budynki Auli oraz Centrum Konferencyjno-Kongresowego (usytuowanego od frontu) oraz cześć usługową, cofniętą w głąb działki, w postaci historycznego kompleksu budynków dydaktycznych i laboratoryjnych wzbogaconyego przez nowoprojektowany budynek Centrum Innowacji Przedsiębiorczości i Usług Administracyjnych.
Budynek Centrum Konferencyjnego zaprojektowano jako transparentny prostopadłościan wewnątrz którego ustawione są bryły Sali głównej audytoryjnej na 700 osób oraz dwóch sal audytoryjnych na 75 osób i dwóch sal z płaską podłogą.
Sale dostępne są z trzech poziomów - balkonów otaczających sale, połączonych klatkami schodowymi.
Budynek Centrum Innowacji Przedsiębiorczości i Usług Administracyjnych składa się z dwóch prostopadłościennych brył o wysokości 3 kondygnacji ustawionych równolegle wzdłuż utworzonego w ten sposób pomiędzy nimi patio. Bryły te połączone są przewiązką na wysokości 2 i 3 kondygnacji tworząc bramę wejściową do patio, na końcu którego znajduje się główne wejście do budynku wyposażone w windę i klatkę schodową.

Tagi projektu: budownictwo użyteczności publicznej

< poprzedni projektnastępny projekt >